İçeriğe geç

Burdur Niğde Arası Kaç KM

Burdur Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Niğde arası kaç km? Burdur Niğde arası kaç saat? Burdur Niğde yol tarifi? Burdur Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Burdur Niğde Arası Kaç KM

Burdur Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 km’dir. Burdur Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 437 km’dir.

Burdur Niğde Arası Kaç Saat

Burdur Niğde arası kaç saat; Burdur Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Burdur Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 437 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Burdur Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 608 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.