İçeriğe geç

Bitlis Niğde Arası Kaç KM

Bitlis Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Niğde arası kaç km? Bitlis Niğde arası kaç saat? Bitlis Niğde yol tarifi? Bitlis Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Niğde Arası Kaç KM

Bitlis Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 898 km’dir. Bitlis Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 652 km’dir.

Bitlis Niğde Arası Kaç Saat

Bitlis Niğde arası kaç saat; Bitlis Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 898 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Bitlis Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Bitlis Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 652 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 22 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 22 dakika

Bitlis Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 898 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.