İçeriğe geç

Bingöl Niğde Arası Kaç KM

Bingöl Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Niğde arası kaç km? Bingöl Niğde arası kaç saat? Bingöl Niğde yol tarifi? Bingöl Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Niğde Arası Kaç KM

Bingöl Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 km’dir. Bingöl Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 518 km’dir.

Bingöl Niğde Arası Kaç Saat

Bingöl Niğde arası kaç saat; Bingöl Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Bingöl Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 518 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 11 dakika

Bingöl Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 701 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 39 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.