İçeriğe geç

Nevşehir Yozgat Arası Kaç KM

Nevşehir Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Yozgat arası kaç km? Nevşehir Yozgat arası kaç saat? Nevşehir Yozgat yol tarifi? Nevşehir Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Yozgat Arası Kaç KM

Nevşehir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 165 km’dir. Nevşehir Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 126 km’dir.

Nevşehir Yozgat Arası Kaç KM

Nevşehir Yozgat Arası Kaç Saat

Nevşehir Yozgat arası kaç saat; Nevşehir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 165 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Nevşehir Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Nevşehir Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 126 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Nevşehir Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 165 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 10 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 14 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.