İçeriğe geç

Nevşehir Yalova Arası Kaç KM

Nevşehir Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Yalova arası kaç km? Nevşehir Yalova arası kaç saat? Nevşehir Yalova yol tarifi? Nevşehir Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Yalova Arası Kaç KM

Nevşehir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 711 km’dir. Nevşehir Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 518 km’dir.

Nevşehir Yalova Arası Kaç KM

Nevşehir Yalova Arası Kaç Saat

Nevşehir Yalova arası kaç saat; Nevşehir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 711 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Nevşehir Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Nevşehir Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 518 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Nevşehir Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 711 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 57 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.