İçeriğe geç

Van Nevşehir Arası Kaç KM

Van Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Nevşehir arası kaç km? Van Nevşehir arası kaç saat? Van Nevşehir yol tarifi? Van Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Van Nevşehir Arası Kaç KM

Van Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 980 km’dir. Van Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 754 km’dir.

Van Nevşehir Arası Kaç KM

Van Nevşehir Arası Kaç Saat

Van Nevşehir arası kaç saat; Van Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 980 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Van Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Van Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 754 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Van Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 980 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.