İçeriğe geç

Nevşehir Uşak Arası Kaç KM

Nevşehir Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Uşak arası kaç km? Nevşehir Uşak arası kaç saat? Nevşehir Uşak yol tarifi? Nevşehir Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Uşak Arası Kaç KM

Nevşehir Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 558 km’dir. Nevşehir Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 459 km’dir.

Nevşehir Uşak Arası Kaç KM

Nevşehir Uşak Arası Kaç Saat

Nevşehir Uşak arası kaç saat; Nevşehir Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 558 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Nevşehir Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Nevşehir Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 459 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Nevşehir Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 558 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.