Nevşehir Tunceli Arası Kaç KM

Nevşehir Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Tunceli arası kaç km? Nevşehir Tunceli arası kaç saat? Nevşehir Tunceli yol tarifi? Nevşehir Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Tunceli Arası Kaç KM

Nevşehir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 km’dir. Nevşehir Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 416 km’dir.

Nevşehir Tunceli Arası Kaç KM

Nevşehir Tunceli Arası Kaç Saat

Nevşehir Tunceli arası kaç saat; Nevşehir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Nevşehir Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Nevşehir Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 416 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Nevşehir Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 685 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.