İçeriğe geç

Trabzon Nevşehir Arası Kaç KM

Trabzon Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Trabzon ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Trabzon Nevşehir arası kaç km? Trabzon Nevşehir arası kaç saat? Trabzon Nevşehir yol tarifi? Trabzon Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Trabzon ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Trabzon ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Trabzon ili yüzölçümü yaklaşık 4.662 km2’dir. Trabzon ilinin coğrafi konumu ise 41°00′07″K 39°43′07″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Trabzon Nevşehir Arası Kaç KM

Trabzon Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 667 km’dir. Trabzon Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501 km’dir.

Trabzon Nevşehir Arası Kaç KM

Trabzon Nevşehir Arası Kaç Saat

Trabzon Nevşehir arası kaç saat; Trabzon Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 667 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Trabzon Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Trabzon Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Trabzon Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Trabzon Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 667 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 54 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Trabzon Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Trabzon Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Trabzon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Trabzon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.