İçeriğe geç

Tekirdağ Nevşehir Arası Kaç KM

Tekirdağ Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Tekirdağ ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Tekirdağ Nevşehir arası kaç km? Tekirdağ Nevşehir arası kaç saat? Tekirdağ Nevşehir yol tarifi? Tekirdağ Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Tekirdağ ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Tekirdağ ili;

Marmara bölgesinde yer alan Tekirdağ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Tekirdağ ili yüzölçümü yaklaşık 6,339 km2’dir. Tekirdağ ilinin coğrafi konumu ise 0° 32′ 36.3″N 41° 36′ 39.6″N Kuzey, 26° 41′12.5″E 28° 07′ 20.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Tekirdağ Nevşehir Arası Kaç KM

Tekirdağ Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 km’dir. Tekirdağ Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 670 km’dir.

Tekirdağ Nevşehir Arası Kaç KM

Tekirdağ Nevşehir Arası Kaç Saat

Tekirdağ Nevşehir arası kaç saat; Tekirdağ Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Tekirdağ Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Tekirdağ Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 670 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Tekirdağ Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Tekirdağ Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 887 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Tekirdağ Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Tekirdağ Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Tekirdağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tekirdağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.