İçeriğe geç

Nevşehir Sivas Arası Kaç KM

Nevşehir Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Sivas arası kaç km? Nevşehir Sivas arası kaç saat? Nevşehir Sivas yol tarifi? Nevşehir Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Sivas Arası Kaç KM

Nevşehir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 280 km’dir. Nevşehir Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 233 km’dir.

Nevşehir Sivas Arası Kaç KM

Nevşehir Sivas Arası Kaç Saat

Nevşehir Sivas arası kaç saat; Nevşehir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 280 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Nevşehir Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Nevşehir Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 233 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Nevşehir Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 280 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.