İçeriğe geç

Nevşehir Şırnak Arası Kaç KM

Nevşehir Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Şırnak arası kaç km? Nevşehir Şırnak arası kaç saat? Nevşehir Şırnak yol tarifi? Nevşehir Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Şırnak Arası Kaç KM

Nevşehir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 976 km’dir. Nevşehir Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 690 km’dir.

Nevşehir Şırnak Arası Kaç KM

Nevşehir Şırnak Arası Kaç Saat

Nevşehir Şırnak arası kaç saat; Nevşehir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 976 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Nevşehir Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Nevşehir Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 690 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Nevşehir Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 976 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.