Nevşehir Sinop Arası Kaç KM

Nevşehir Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Sinop arası kaç km? Nevşehir Sinop arası kaç saat? Nevşehir Sinop yol tarifi? Nevşehir Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Sinop Arası Kaç KM

Nevşehir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 560 km’dir. Nevşehir Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 381 km’dir.

Nevşehir Sinop Arası Kaç KM

Nevşehir Sinop Arası Kaç Saat

Nevşehir Sinop arası kaç saat; Nevşehir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 560 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Nevşehir Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Nevşehir Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 381 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Nevşehir Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 560 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.