İçeriğe geç

Nevşehir Siirt Arası Kaç KM

Nevşehir Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Siirt arası kaç km? Nevşehir Siirt arası kaç saat? Nevşehir Siirt yol tarifi? Nevşehir Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Siirt Arası Kaç KM

Nevşehir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 960 km’dir. Nevşehir Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 637 km’dir.

Nevşehir Siirt Arası Kaç KM

Nevşehir Siirt Arası Kaç Saat

Nevşehir Siirt arası kaç saat; Nevşehir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 960 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Nevşehir Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Nevşehir Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 637 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Nevşehir Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 960 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz