İçeriğe geç

Şanlıurfa Nevşehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Nevşehir arası kaç km? Şanlıurfa Nevşehir arası kaç saat? Şanlıurfa Nevşehir yol tarifi? Şanlıurfa Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS   koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Nevşehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 km’dir. Şanlıurfa Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 399 km’dir.

Şanlıurfa Nevşehir Arası Kaç KM

Şanlıurfa Nevşehir Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Nevşehir arası kaç saat; Şanlıurfa Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Şanlıurfa Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 399 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Şanlıurfa Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 632 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.