İçeriğe geç

Samsun Nevşehir Arası Kaç KM

Samsun Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Nevşehir arası kaç km? Samsun Nevşehir arası kaç saat? Samsun Nevşehir yol tarifi? Samsun Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS     koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Samsun Nevşehir Arası Kaç KM

Samsun Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 441 km’dir. Samsun Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 321 km’dir.

Samsun Nevşehir Arası Kaç KM

Samsun Nevşehir Arası Kaç Saat

Samsun Nevşehir arası kaç saat; Samsun Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 441 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Samsun Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 321 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Samsun Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 441 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.