İçeriğe geç

Sakarya Nevşehir Arası Kaç KM

Sakarya Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Sakarya ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Sakarya Nevşehir arası kaç km? Sakarya Nevşehir arası kaç saat? Sakarya Nevşehir yol tarifi? Sakarya Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Sakarya ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Sakarya Nevşehir Arası Kaç KM

Sakarya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 605 km’dir. Sakarya Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 441 km’dir.

Sakarya Nevşehir Arası Kaç KM

Sakarya Nevşehir Arası Kaç Saat

Sakarya Nevşehir arası kaç saat; Sakarya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 605 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Sakarya Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Sakarya Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 441 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Sakarya Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Sakarya Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 605 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Sakarya Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Sakarya Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.