İçeriğe geç

Nevşehir Rize Arası Kaç KM

Nevşehir Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Rize arası kaç km? Nevşehir Rize arası kaç saat? Nevşehir Rize yol tarifi? Nevşehir Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Rize Arası Kaç KM

Nevşehir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 739 km’dir. Nevşehir Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 562 km’dir.

Nevşehir Rize Arası Kaç KM

Nevşehir Rize Arası Kaç Saat

Nevşehir Rize arası kaç saat; Nevşehir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 739 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Nevşehir Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Nevşehir Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 562 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Nevşehir Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 739 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.