İçeriğe geç

Nevşehir Osmaniye Arası Kaç KM

Nevşehir Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Osmaniye arası kaç km? Nevşehir Osmaniye arası kaç saat? Nevşehir Osmaniye yol tarifi? Nevşehir Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Osmaniye Arası Kaç KM

Nevşehir Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 361 km’dir. Nevşehir Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 203 km’dir.

Nevşehir Osmaniye Arası Kaç KM

Nevşehir Osmaniye Arası Kaç Saat

Nevşehir Osmaniye arası kaç saat; Nevşehir Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 361 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Nevşehir Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Nevşehir Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 203 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

46 dakika

Nevşehir Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 361 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 29 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.