İçeriğe geç

Ordu Nevşehir Arası Kaç KM

Ordu Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Ordu ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ordu Nevşehir arası kaç km? Ordu Nevşehir arası kaç saat? Ordu Nevşehir yol tarifi? Ordu Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ordu ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Ordu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Ordu ili yüzölçümü yaklaşık 5,952 km2’dir. Ordu ilinin coğrafi konumu ise 40° 58,8´ Kuzey 37° 52,2´ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Ordu Nevşehir Arası Kaç KM

Ordu Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 468 km’dir. Ordu Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 330 km’dir.

Ordu Nevşehir Arası Kaç KM

Ordu Nevşehir Arası Kaç Saat

Ordu Nevşehir arası kaç saat; Ordu Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 468 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ordu Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ordu Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 330 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Ordu Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ordu Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 468 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ordu Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ordu Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.