İçeriğe geç

Nevşehir Merkez Yol Tarifi

Nevşehir Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Nevşehir Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Merkez’e nasıl gidilir? Nevşehir Merkez yol tarifi? Nevşehir Merkez yol haritası? Nevşehir Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir Merkez İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir’in ilçesi olan Nevşehir Merkez, Nevşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Nevşehir Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 574 km2’dir. Nevşehir Merkez ilçesinin rakımı ise 1.197 m olarak hesaplanmıştır. Nevşehir Merkez ilçesinin Kuzeyinde Gülşehir ve Avanos, doğusunda Ürgüp, batısında Ürgüp, Güneyinde ise Derinkuyu ilçeleri bulunmaktadır. Nevşehir Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nevşehir Merkez İçesinin turizm noktalarıda vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nevşehir Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 148.160 nüfusa sahiptir.

Nevşehir Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Nevşehir Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Nevşehir Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Nevşehir Merkez’e Nasıl Gidilir? Nevşehir Merkez Yol Tarifi

Nevşehir Merkez’e kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Nevşehir Merkez’e gelebilirsiniz. Nevşehir Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 739 km, Ankara’ya yaklaşık 304 km, İzmir’den ise yaklaşık 760 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Nevşehir Şehir Merkezinde yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Nevşehir Kapadokya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nevşehir Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.