Nevşehir Kozaklı Arası Kaç KM

Nevşehir Kozaklı arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Kozaklı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Kozaklı arası kaç km? Nevşehir Kozaklı arası kaç saat? Nevşehir Kozaklı yol tarifi? Nevşehir Kozaklı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Kozaklı İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ilinin yüzölçümü yaklaşık 5,407 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37′ 28.9020” Kuzey ve 34° 42′ 50.9364” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kozaklı ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kozaklı ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 772 km2dir. Kozaklı ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 12′ 52.7220” Kuzey ve 34° 51′ 9.0864” Doğu  GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Kozaklı Arası Kaç KM

Nevşehir Kozaklı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 km’dir.

Nevşehir Kozaklı Arası Kaç KM

Nevşehir Kozaklı Arası Kaç Saat

Nevşehir Kozaklı arası kaç saat; Nevşehir Kozaklı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Nevşehir Kozaklı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Nevşehir Kozaklı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Kozaklı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 85 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 7 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Kozaklı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Kozaklı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kozaklı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kozaklı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.