Nevşehir Kapadokya Arası Kaç KM

Nevşehir Kapadokya arası kaç km; yazımızda öncelikle Nevşehir ve Kapadokya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nevşehir Kapadokya arası kaç km? Nevşehir Kapadokya arası kaç saat? Nevşehir Kapadokya yol tarifi? Nevşehir Kapadokya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nevşehir ile Kapadokya İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ilinin yüzölçümü yaklaşık 5,407 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37′ 28.9020” Kuzey ve 34° 42′ 50.9364” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kapadokya ilçesi;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kapadokya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık –km2dir. Kapadokya ilçesinin coğrafi konumu 38°39′30″K 34°51′13″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir Kapadokya Arası Kaç KM

Nevşehir Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 30 km’dir.

Nevşehir Kapadokya Arası Kaç KM

Nevşehir Kapadokya Arası Kaç Saat

Nevşehir Kapadokya arası kaç saat; Nevşehir Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 30 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Nevşehir Kapadokya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

40 dakika

Otobüs ile;

1 saat

Nevşehir Kapadokya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Nevşehir Kapadokya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 30 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 2 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 3 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Nevşehir Kapadokya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Nevşehir Kapadokya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kapadokya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kapadokya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.