İçeriğe geç

Isparta Nevşehir Arası Kaç KM

Isparta Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Isparta ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Isparta Nevşehir arası kaç km? Isparta Nevşehir arası kaç saat? Isparta Nevşehir yol tarifi? Isparta Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Isparta ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Isparta Nevşehir Arası Kaç KM

Isparta Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 km’dir. Isparta Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 376 km’dir.

Isparta Nevşehir Arası Kaç KM

Isparta Nevşehir Arası Kaç Saat

Isparta Nevşehir arası kaç saat; Isparta Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Isparta Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Isparta Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 376 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Isparta Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Isparta Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Isparta Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Isparta Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.