İçeriğe geç

Iğdır Nevşehir Arası Kaç KM

Iğdır Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Iğdır ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Iğdır Nevşehir arası kaç km? Iğdır Nevşehir arası kaç saat? Iğdır Nevşehir yol tarifi? Iğdır Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Iğdır ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Iğdır Nevşehir Arası Kaç KM

Iğdır Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 997 km’dir. Iğdır Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 817 km’dir.

Iğdır Nevşehir Arası Kaç KM

Iğdır Nevşehir Arası Kaç Saat

Iğdır Nevşehir arası kaç saat; Iğdır Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 997 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Iğdır Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Iğdır Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 817 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Iğdır Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Iğdır Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 997 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 80 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Iğdır Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Iğdır Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.