İçeriğe geç

Hatay Nevşehir Arası Kaç KM

Hatay Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Nevşehir arası kaç km? Hatay Nevşehir arası kaç saat? Hatay Nevşehir yol tarifi? Hatay Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Hatay Nevşehir Arası Kaç KM

Hatay Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 432 km’dir. Hatay Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 287 km’dir.

Hatay Nevşehir Arası Kaç KM

Hatay Nevşehir Arası Kaç Saat

Hatay Nevşehir arası kaç saat; Hatay Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 432 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Hatay Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 287 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

52 dakika

Hatay Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 432 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 35 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.