Hakkâri Nevşehir Arası Kaç KM

Hakkâri Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Hakkâri ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hakkâri Nevşehir arası kaç km? Hakkâri Nevşehir arası kaç saat? Hakkâri Nevşehir yol tarifi? Hakkâri Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hakkâri ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri Nevşehir Arası Kaç KM

Hakkâri Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1167 km’dir. Hakkâri Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 799 km’dir.

Hakkâri Nevşehir Arası Kaç KM

Hakkâri Nevşehir Arası Kaç Saat

Hakkâri Nevşehir arası kaç saat; Hakkâri Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1167 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Hakkâri Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Hakkâri Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 799 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Hakkâri Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hakkâri Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1167 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hakkâri Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hakkâri Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.