İçeriğe geç

Gümüşhane Nevşehir Arası Kaç KM

Gümüşhane Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Gümüşhane ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gümüşhane Nevşehir arası kaç km? Gümüşhane Nevşehir arası kaç saat? Gümüşhane Nevşehir yol tarifi? Gümüşhane Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gümüşhane ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane Nevşehir Arası Kaç KM

Gümüşhane Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 km’dir. Gümüşhane Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 458 km’dir.

Gümüşhane Nevşehir Arası Kaç KM

Gümüşhane Nevşehir Arası Kaç Saat

Gümüşhane Nevşehir arası kaç saat; Gümüşhane Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Gümüşhane Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Gümüşhane Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 458 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Gümüşhane Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gümüşhane Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 592 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gümüşhane Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gümüşhane Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.