Gaziantep Nevşehir Arası Kaç KM

Gaziantep Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Nevşehir arası kaç km? Gaziantep Nevşehir arası kaç saat? Gaziantep Nevşehir yol tarifi? Gaziantep Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Nevşehir Arası Kaç KM

Gaziantep Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 km’dir. Gaziantep Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 292 km’dir.

Gaziantep Nevşehir Arası Kaç KM

Gaziantep Nevşehir Arası Kaç Saat

Gaziantep Nevşehir arası kaç saat; Gaziantep Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Gaziantep Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 292 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Gaziantep Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.