İçeriğe geç

Eskişehir Nevşehir Arası Kaç KM

Eskişehir Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Eskişehir ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Eskişehir Nevşehir arası kaç km? Eskişehir Nevşehir arası kaç saat? Eskişehir Nevşehir yol tarifi? Eskişehir Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Eskişehir ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Eskişehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Eskişehir ili yüzölçümü yaklaşık 13,925 km2’dir. Eskişehir ilinin coğrafi konumu ise 39° 46´ 15.1752″ ve 30° 30´56.1744″ GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Eskişehir Nevşehir Arası Kaç KM

Eskişehir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 472 km’dir. Eskişehir Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 384 km’dir.

Eskişehir Nevşehir Arası Kaç KM

Eskişehir Nevşehir Arası Kaç Saat

Eskişehir Nevşehir arası kaç saat; Eskişehir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 472 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Eskişehir Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Eskişehir Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 384 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Eskişehir Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Eskişehir Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 472 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Eskişehir Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Eskişehir Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Eskişehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Eskişehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.