İçeriğe geç

Erzurum Nevşehir Arası Kaç KM

Erzurum Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Nevşehir arası kaç km? Erzurum Nevşehir arası kaç saat? Erzurum Nevşehir yol tarifi? Erzurum Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS     koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Nevşehir Arası Kaç KM

Erzurum Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 714 km’dir. Erzurum Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 583 km’dir.

Erzurum Nevşehir Arası Kaç KM

Erzurum Nevşehir Arası Kaç Saat

Erzurum Nevşehir arası kaç saat; Erzurum Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 714 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Erzurum Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 583 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Erzurum Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 714 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.