İçeriğe geç

Erzincan Nevşehir Arası Kaç KM

Erzincan Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzincan ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzincan Nevşehir arası kaç km? Erzincan Nevşehir arası kaç saat? Erzincan Nevşehir yol tarifi? Erzincan Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzincan ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Erzincan Nevşehir Arası Kaç KM

Erzincan Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 518 km’dir. Erzincan Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 431 km’dir.

Erzincan Nevşehir Arası Kaç KM

Erzincan Nevşehir Arası Kaç Saat

Erzincan Nevşehir arası kaç saat; Erzincan Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 518 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Erzincan Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzincan Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 431 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Erzincan Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzincan Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 518 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzincan Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzincan Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.