Elazığ Nevşehir Arası Kaç KM

Elazığ Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Elazığ ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Elazığ Nevşehir arası kaç km? Elazığ Nevşehir arası kaç saat? Elazığ Nevşehir yol tarifi? Elazığ Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Elazığ ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Elazığ Nevşehir Arası Kaç KM

Elazığ Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 524 km’dir. Elazığ Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 395 km’dir.

Elazığ Nevşehir Arası Kaç KM

Elazığ Nevşehir Arası Kaç Saat

Elazığ Nevşehir arası kaç saat; Elazığ Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 524 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Elazığ Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Elazığ Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 395 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Elazığ Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Elazığ Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 524 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 42 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Elazığ Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Elazığ Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.