İçeriğe geç

Edirne Nevşehir Arası Kaç KM

Edirne Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Edirne ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Edirne Nevşehir arası kaç km? Edirne Nevşehir arası kaç saat? Edirne Nevşehir yol tarifi? Edirne Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Edirne ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Edirne Nevşehir Arası Kaç KM

Edirne Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 960 km’dir. Edirne Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 773 km’dir.

Edirne Nevşehir Arası Kaç KM

Edirne Nevşehir Arası Kaç Saat

Edirne Nevşehir arası kaç saat; Edirne Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 960 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Edirne Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 773 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 31 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 31 dakika

Edirne Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Edirne Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 960 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Edirne Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Edirne Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.