İçeriğe geç

Diyarbakır Nevşehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Nevşehir arası kaç km? Diyarbakır Nevşehir arası kaç saat? Diyarbakır Nevşehir yol tarifi? Diyarbakır Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Nevşehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 652 km’dir. Diyarbakır Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 490 km’dir.

Diyarbakır Nevşehir Arası Kaç KM

Diyarbakır Nevşehir Arası Kaç Saat

Diyarbakır Nevşehir arası kaç saat; Diyarbakır Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 652 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Diyarbakır Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Diyarbakır Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 490 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Diyarbakır Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 652 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.