İçeriğe geç

Denizli Nevşehir Arası Kaç KM

Denizli Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Denizli ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Denizli Nevşehir arası kaç km? Denizli Nevşehir arası kaç saat? Denizli Nevşehir yol tarifi? Denizli Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Denizli ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS     koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Denizli Nevşehir Arası Kaç KM

Denizli Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 km’dir. Denizli Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501 km’dir.

Denizli Nevşehir Arası Kaç KM

Denizli Nevşehir Arası Kaç Saat

Denizli Nevşehir arası kaç saat; Denizli Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Denizli Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Denizli Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Denizli Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Denizli Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 601 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Denizli Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Denizli Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.