Çorum Nevşehir Arası Kaç KM

Çorum Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Çorum ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çorum Nevşehir arası kaç km? Çorum Nevşehir arası kaç saat? Çorum Nevşehir yol tarifi? Çorum Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çorum ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Çorum Nevşehir Arası Kaç KM

Çorum Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 268 km’dir. Çorum Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 208 km’dir.

Çorum Nevşehir Arası Kaç KM

Çorum Nevşehir Arası Kaç Saat

Çorum Nevşehir arası kaç saat; Çorum Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 268 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Çorum Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Çorum Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 208 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

46 dakika

Çorum Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çorum Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 268 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çorum Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çorum Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.