İçeriğe geç

Çankırı Nevşehir Arası Kaç KM

Çankırı Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Çankırı ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Çankırı Nevşehir arası kaç km? Çankırı Nevşehir arası kaç saat? Çankırı Nevşehir yol tarifi? Çankırı Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Çankırı ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Çankırı Nevşehir Arası Kaç KM

Çankırı Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 329 km’dir. Çankırı Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 254 km’dir.

Çankırı Nevşehir Arası Kaç KM

Çankırı Nevşehir Arası Kaç Saat

Çankırı Nevşehir arası kaç saat; Çankırı Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 329 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Çankırı Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 254 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Çankırı Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Çankırı Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 329 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 19 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 27 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Çankırı Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Çankırı Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.