İçeriğe geç

Burdur Nevşehir Arası Kaç KM

Burdur Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Burdur ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Burdur Nevşehir arası kaç km? Burdur Nevşehir arası kaç saat? Burdur Nevşehir yol tarifi? Burdur Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Burdur ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Burdur Nevşehir Arası Kaç KM

Burdur Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 500 km’dir. Burdur Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 401 km’dir.

Burdur Nevşehir Arası Kaç Saat

Burdur Nevşehir arası kaç saat; Burdur Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 500 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Burdur Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Burdur Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 401 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 2 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat 2 dakika

Burdur Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Burdur Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 500 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Burdur Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Burdur Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.