İçeriğe geç

Bolu Nevşehir Arası Kaç KM

Bolu Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Bolu ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bolu Nevşehir arası kaç km? Bolu Nevşehir arası kaç saat? Bolu Nevşehir yol tarifi? Bolu Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bolu ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Bolu Nevşehir Arası Kaç KM

Bolu Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 452 km’dir. Bolu Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 348 km’dir.

Bolu Nevşehir Arası Kaç Saat

Bolu Nevşehir arası kaç saat; Bolu Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 452 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Bolu Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Bolu Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 348 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 57 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

57 dakika

Bolu Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bolu Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 452 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bolu Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bolu Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.