İçeriğe geç

Bitlis Nevşehir Arası Kaç KM

Bitlis Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Bitlis ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bitlis Nevşehir arası kaç km? Bitlis Nevşehir arası kaç saat? Bitlis Nevşehir yol tarifi? Bitlis Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bitlis ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Bitlis Nevşehir Arası Kaç KM

Bitlis Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 846 km’dir. Bitlis Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 645 km’dir.

Bitlis Nevşehir Arası Kaç Saat

Bitlis Nevşehir arası kaç saat; Bitlis Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 846 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Bitlis Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 645 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 21 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 21 dakika

Bitlis Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bitlis Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 846 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bitlis Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bitlis Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.