İçeriğe geç

Bingöl Nevşehir Arası Kaç KM

Bingöl Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Bingöl ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bingöl Nevşehir arası kaç km? Bingöl Nevşehir arası kaç saat? Bingöl Nevşehir yol tarifi? Bingöl Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bingöl ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Bingöl Nevşehir Arası Kaç KM

Bingöl Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 km’dir. Bingöl Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 503 km’dir.

Bingöl Nevşehir Arası Kaç Saat

Bingöl Nevşehir arası kaç saat; Bingöl Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Bingöl Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Bingöl Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 503 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Bingöl Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bingöl Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 655 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bingöl Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bingöl Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.