İçeriğe geç

Batman Nevşehir Arası Kaç KM

Batman Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Batman ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Batman Nevşehir arası kaç km? Batman Nevşehir arası kaç saat? Batman Nevşehir yol tarifi? Batman Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Batman ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Batman Nevşehir Arası Kaç KM

Batman Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 867 km’dir. Batman Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 567         km’dir.

Batman Nevşehir Arası Kaç Saat

Batman Nevşehir arası kaç saat; Batman Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 867 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Batman Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 567 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Batman Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Batman Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 867 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Batman Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Batman Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

 Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.