İçeriğe geç

Nazımiye Yol Tarifi

Tunceli Nazımiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Nazımiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nazımiye’ye nasıl gidilir? Nazımiye yol tarifi? Nazımiye yol haritası? Nazımiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nazımiye İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli’nin ilçesi olan Nazımiye, Tunceli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Nazımiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 543 km2’dir. Nazımiye ilçesinin rakımı ise 1.578 m olarak hesaplanmıştır. Nazımiye ilçesinin Kuzeyinde Pülümür, doğusunda Bingöl, batısında Tunceli Merkez, Güneyinde ise Mazgirt ve Elazığ ilçeleri bulunmaktadır. Nazımiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nazımiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nazımiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.189 nüfusa sahiptir.

Nazımiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Nazımiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Nazımiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Nazımiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nazımiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Nazımiye’ye Nasıl Gidilir? Nazımiye Yol Tarifi

Nazımiye’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Nazımiye’ye gelebilirsiniz. Nazımiye karayolu ile Tunceli şehir merkezine 49.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.188 km, Ankara’ya yaklaşık 825 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.541 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tunceli’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tunceli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nazımiye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.