İçeriğe geç

Nazımiye Posta Kodu

Nazımiye Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Nazımiye Posta Kodu Sorgulama

Nazımiye’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Nazımiye ilçesi Hakkında

Nazımiye ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz kırk yedinci en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli’nin ilçesi olan Nazımiye, Tunceli’nin yerleşim yerlerinden biridir. Nazımiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 543 km2’dir. Rakımı ise 1.578 m olarak hesaplanmıştır. Nazımiye ilçesinin Kuzeyinde Pülümür, doğusunda Bingöl, batısında Tunceli Merkez, Güneyinde ise Mazgirt ve Elazığ ilçeleri bulunmaktadır. Nazımiye ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nazımiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nazımiye ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 3.142 nüfusa sahiptir.

Nazımiye Posta Kodu
Nazımiye Posta Kodu