Nazilli Yol Tarifi

Aydın Nazilli yol tarifi; yazımızda öncelikle Nazilli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nazilli’ye nasıl gidilir? Nazilli yol tarifi? Nazilli yol haritası? Nazilli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nazilli İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın ilçesi olan Nazilli, Aydın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Nazilli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 691 km2’dir. Nazilli ilçesinin rakımı ise 81 m olarak hesaplanmıştır. Nazilli ilinin Kuzeyinde İzmir, doğusunda ise Kuyucak, batısında Sultanhisar, Güneyinde ise Bozdoğan ilçeleri bulunmaktadır. Nazilli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nazilli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nazilli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 160.877 nüfusa sahiptir.

Nazilli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Nazilli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Nazilli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Nazilli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nazilli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Nazilli’ye Nasıl Gidilir? Nazilli Yol Tarifi

Nazilli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Nazilli’ye gelebilirsiniz. Nazilli karayolu ile Aydın şehir merkezine 42,4 km, İstanbul’a yaklaşık 620 km, Ankara’ya yaklaşık 553 km, İzmir’den ise yaklaşık 161 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Aydın’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Aydın demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nazilli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.