İçeriğe geç

Narman Yol Tarifi

Erzurum Narman yol tarifi; yazımızda öncelikle Narman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Narman’a nasıl gidilir? Narman yol tarifi? Narman yol haritası? Narman İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Narman İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum’un ilçesi olan Narman, Erzurum’un yerleşim yerlerinden biridir. Narman İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 799 km2’dir. Narman ilçesinin rakımı ise 1.644 m olarak hesaplanmıştır. Narman ilinin Kuzeyinde Otlu, doğusunda ise Horasan Şenkaya, batısında Tortum, Güneyinde ise Pasinler ilçeleri bulunmaktadır. Narman ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Narman İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Narman ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13.326 nüfusa sahiptir.

Narman İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Narman Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Narman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Narman Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Narman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Narman’a Nasıl Gidilir? Narman Yol Tarifi

Narman’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Narman’a gelebilirsiniz. Narman karayolu ile Erzurum şehir merkezine 96.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.324 km, Ankara’ya yaklaşık 961 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.677 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Erzurum Şehir Merkezinde yer alan Erzurum Havalimanı’na gidebilirsiniz. Erzurum Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Narman ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Erzurum’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Erzurum demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Narman ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.