İçeriğe geç

Narlıdere Yol Tarifi

İzmir Narlıdere yol tarifi; yazımızda öncelikle Narlıdere şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Narlıdere’ye nasıl gidilir? Narlıdere yol tarifi? Narlıdere yol haritası? Narlıdere İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Narlıdere İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Narlıdere, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Narlıdere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 50 km2’dir. Narlıdere ilçesinin rakımı ise 25 m olarak hesaplanmıştır. Narlıdere ilçesinin doğusunda Balçova, batısında Güzelbahçe, Güneyinde ise Karabağlar ilçeleri bulunmaktadır. Narlıdere ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Narlıdere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Narlıdere ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 65.737 nüfusa sahiptir.

Narlıdere İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Narlıdere Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Narlıdere’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Narlıdere Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Narlıdere’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Narlıdere’ye Nasıl Gidilir? Narlıdere Yol Tarifi

Narlıdere’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Narlıdere’ye gelebilirsiniz. Narlıdere karayolu ile İzmir şehir merkezine 18.6 km, İstanbul’a yaklaşık 508 km, Ankara’ya yaklaşık 618 km, Bursa’dan ise yaklaşık 374 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Narlıdere ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Narlıdere ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.