Narlıdere Posta Kodu

Narlıdere Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Narlıdere Posta Kodu Sorgulama

Narlıdere’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Narlıdere ilçesi Hakkında

Narlıdere ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz yirmi dördüncü en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Narlıdere, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Narlıdere İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 50 km2’dir. Rakımı ise 25 m olarak hesaplanmıştır. Narlıdere ilçesinin doğusunda Balçova, batısında Güzelbahçe, Güneyinde ise Karabağlar ilçeleri bulunmaktadır. Narlıdere ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Narlıdere İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Narlıdere ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 65.178 nüfusa sahiptir.

Narlıdere Posta Kodu
Narlıdere Posta Kodu