İçeriğe geç

Nallıhan Yol Tarifi

Ankara Nallıhan yol tarifi; yazımızda öncelikle Nallıhan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Nallıhan’a nasıl gidilir? Nallıhan yol tarifi? Nallıhan yol haritası? Nallıhan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Nallıhan İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Nallıhan, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Nallıhan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 2.079 km2’dir. Nallıhan ilçesinin rakımı ise 633 m olarak hesaplanmıştır. Nallıhan ilinin Kuzeyinde Bolu, doğusunda ise Beypazarı, Güneyinde ise Eskişehir ilçeleri bulunmaktadır. Nallıhan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Nallıhan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Nallıhan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.579 nüfusa sahiptir.

Nallıhan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Nallıhan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Nallıhan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Nallıhan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nallıhan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Nallıhan’a Nasıl Gidilir? Nallıhan Yol Tarifi

Nallıhan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Nallıhan’a gelebilirsiniz. Nallıhan karayolu ile Ankara şehir merkezine 158 km, İstanbul’a yaklaşık 282 km, Bursa’ya yaklaşık 262 km, İzmir’den ise yaklaşık 603 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nallıhan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Nallıhan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.